Elbadri na Závodě míru nejlepším  vrchařem, Šulc s Hladíkem bojovali na světovém poháru - Author bicycles

Elbadri na Závodě míru nejlepším vrchařem, Šulc s Hladíkem bojovali na světovém poháru

Reprezentační dres si na závodech světového poháru horských kol v Novém Městě nad Metují oblékli dva junioři z mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu David Šulc a Josef Hladík. David Šulc dojel na 42. místě, na vítězného Brita Aldridge ztratil 6 minut a 52 vteřin. Josef Hladík ztratil na vítěze 9 minut a 10 vteřin a dojel na 61. místě.

David Šulc měl po závodě smíšené pocity. „Atmosféra v Novém Městě byla doslova a do písmena neskutečná. Bohužel, můj výkon tak skvělý nebyl, start se mi povedl a první polovinu závodu jsem se pohyboval ve skupině bojující o top 10, ale bohužel jsem za to zaplatil a hrozně mi „seklo“. Zbytek závodu jsem se propadal a dokončil závod na 42. místě, což je pro mě velké zklamání,“

I Josef Hladík měl ze závodu rozporuplné pocity, převažovaly však ty pozitivní. „Závod nedopadl úplně podle představ, ale taková katastrofa to nebyla. Po startu z jedenácté řady se mi povedlo dostat docela dopředu. První půlku závodu jsem se pořád posouval a jelo se mi výborně, nicméně to bylo trochu nad mé síly a ve třetím kole z pěti mi úplně došlo. Začal jsem se propadat a do posledního kola jsem najížděl kolem 70. místa. Naštěstí se mi nohy poslední kolo ještě rozjely, předjel jsem pár kluků a závod dokončil na 61. místě. Každopádně to byl nejúžasnější závod díky krásné trati a neuvěřitelným fanouškům, kteří přišli ve velkém množství a byli slyšet po celé trati,“ popsal závod Josef Hladík.

Jeho otec a manažer boleslavského týmu Josef Hladík starší, výkon dvojice popsal následovně: „Kluci bylo hodně namotivovaní, jelo se před domácím publikem, chtěli se ukázat. Podle pokynů od reprezentačního trenéra měli jet naplno od začátku. David se pohyboval v první dvacítce, Pepa v první čtyřicítce. V polovině závodu jim ale došly síly a začali se propadat do hloubi startovního pole. Je to pro ně další důležitá zkušenost,“ hodnotil výkony dvojice manažer boleslavského týmu Josef Hladík starší, otec.

Starší žáci a kadetky závodili na malém Závodě míru, čtyřetapovém závodě, který se od pátku do neděle jel v Lanškrouně a jeho okolí. Na závodníky čekala časovka a tři silniční závody s hromadným startem, které svým profilem řádně prověřily kvalitu startovního pole. V něm se neztratila ani pětice závodníků z boleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. Kromě časovky se jely tři silniční závody, v každém z okruhů byly dvě až tři vrchařské prémie, takže v pelotonu to neustále vřelo.

V Lanškrouně doslova zářil Jakub Elbadri, který vybojoval celkově čtvrté místo, a domů si veze puntíkatý dres pro nejlepšího vrchaře. „Jakub podal v kopcích úžasný výkon, jezdil ve skvělé formě a na bednu v celkovém pořadí scházelo málo. Dres nejlepšího vrchaře je ale mimořádně cenný,“ chválil svého svěřence trenér týmu Václav Ježek. Manažera Hladík nejvíce překvapil a potěšil výkon Pekaře. „Na prvoročáka super výkon, ale i ostatní zajeli parádně.“

Parádně zajela i kadetka Kateřina Hladíková – celkově obsadila skvělé páté místo. „Myslím, že se to hodně povedlo celému týmu a jsem ráda, že jsme všichni dojeli ve zdraví, v pátek to totiž bylo strašný peklo. Na druhé vrchařské prémii jsem dostala krizi a nedostala jsem se z ni cely závod. V sobotu to bylo už lepší, po ranní časovce jsem se dobře rozjela a odpoledne to už jelo lépe, ale nejvíce jsem si věřila na neděli, protože vím, že mi to jezdí nejlépe po zátěži. Věřila jsem si, že budu alespoň do první trojky. V průběhu poslední etapy mi odjely dvě holky, ale naštěstí jsem v polovině závodu s ještě dalšími holkami dojely balík před námi s průběžně druhou závodnicí. Nakonec jsem v cíli ještě dokázala zaspurtovat a vzniklo z toho druhé místo. Já jsem spokojená,“ zářila nadšení Kateřina Hladíková.

Václav Ježek skončil celkově desátý, Filip Samec jedenáctý a Matěj Pekař dokončil celkově na 37. místo. „Pochválil bych také Matěje, který jezdí v kategorii prvním rokem a s o rok staršími závodníky sváděl slibné souboje,“ podotkl trenér Ježek.

Už v pátečním úvodním závodě na 45 kilometrů ukázal Elbadri svoji sílu, když dojel třetí. Sobotní dopolední časovka znamenala pro Elbadriho páté místo, Ježek skončil 17., Samec 27.
V odpoledním závodě na 41 kilometrů skončil Elbadri pátý a v závěrečném nedělním závodě dojel čtvrtý a tato příčka mu poprávu patřila i v celkovém hodnocení.

Už o nadcházejícím víkendu se další boleslavský závodník postaví na start závodu v reprezentačním dresu. K silničnímu etapovému závodu do Švýcarska míří Bruno Stoček. Další členové IVAR CS AUTHOR Teamu vyráží k těžkým závodům českého poháru XCO na horských kolech do Zadova.

Další novinky
arrow
13.09.2023Již tuto sobotu 16. září 2023 se uskuteční jubilejní 25. ročník Pražské padesátky.31.07.2023Pražská padesátka slaví čtvrt století, letos se pojede již po 25.!31.05.2023MALEVIL CUP BY AUTHOR - 17. 6. 202302.05.2023MALEVIL CUP BY AUTHOR 202321.07.2022LAHOFER Author Cup mění místo
Poslední videa
arrow
Jak vyměnit duši na koleJak vyměnit duši na kole03:36Jak opravit defektJak opravit defekt04:38