Boleslaváci hvězdami v Polsku, Vaníčková startovala na evropském šampionátu - Author bicycles

Boleslaváci hvězdami v Polsku, Vaníčková startovala na evropském šampionátu

Tereza Vaníčková, členka mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu, se postavila o víkendu v reprezentačním dresu na start evropského šampionátu v cyklokrosu. Ten se jel v holandském Rosmalenu. Tereza zajela slušný závod a v kategorii do 23 let obsadila 19. místo.

O víkendu se také jely dva závody polského poháru v cyklokrosu a tam vyrazilo i několik členů mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu. V sobotu se závodilo v Zielone Goře, kde ve všech kategoriích, kde se Boleslaváci postavili na start, to „cinklo“. Medaile! Celkem šest, z toho tři zlaté!

Nedělní závod pak přinesl jedno druhé místo.

V Zieloně Goře ovládl Matěj Stránský juniorskou kategorii stylem start – cíl. Zajel skvělý závod bez zaváhání a právem projel clem na prvním místě. Na stupně vítězů ho doplnil na třetím stupínku Tomáš Doležal.

Z vítězství se radovalai i Kateřina Hladíková. Juniorský závod startoval společně se ženskou kategorií. Katka vyhrála juniorskou kategorii, ale i celý závod, kde ji neporazila ani jedna závodnice ženské kategorie. A nenašla ani v jedné kategorii přemožitelku. Mezi ženami tedy nebyla klasifikována, ale polské závodnice na druhém a třetím místě se vzdaly svých umístění ve prospěch Katky. „Polské holky ukázaly ducha fair play a sportovně uznaly, že Katka byla v tomto závodě nejlepší a cenu jí předaly,“ uznale podotkl Václav Ježek starší, hlavní trenér cyklistů v IVAR CS AUTHOR Teamu. Těsně za stupni vítězů pak dokončila závod čtvrtá Barbora Jeřábková.

Zajímavý závod se jel mezi kadety. Jelo se pět kol a v tom předposledním z nich se na čelo dostal boleslavský Václav Ježek mladší a do cíle už nenechal nikoho na pochybách, že to s výhrou myslí vážně. Těsně za Václavem dojel druhý Filip Samec a navíc páté místo patří Jakubu Elbadrimu.

Medaile byla i mezi žákyněmi, kde skončila Adéla Stránská druhá. Junior Tomáš Dolažel pak bral bronzovou medaili.

V neděli se na start závodů postavili jen kadeti. Václav Ježek vybojoval skvěl druhé místo, Filip Samec dojel pátý a Prokop Miňovský obsadil osmou příčku.

Už ve středu jedou k dalšímu závodu Polského poháru kadeti – Václav Ježek a Prokop Miňovský. O víkendu pak míří junior Matěj Stránský, juniorka Kateřina Hladíková a Tereza Vaníčková (do 23 let) k závodům světové série UCI do Rumunska.

Další novinky
arrow
13.09.2023Již tuto sobotu 16. září 2023 se uskuteční jubilejní 25. ročník Pražské padesátky.31.07.2023Pražská padesátka slaví čtvrt století, letos se pojede již po 25.!31.05.2023MALEVIL CUP BY AUTHOR - 17. 6. 202302.05.2023MALEVIL CUP BY AUTHOR 202321.07.2022LAHOFER Author Cup mění místo
Poslední videa
arrow
Jak vyměnit duši na koleJak vyměnit duši na kole03:36Jak opravit defektJak opravit defekt04:38