Stoček odjel světový šampionát. Hladíková kralovala na domácím pohárovém startu. - Author bicycles

STOČEK V REPREZENTAČNÍM DRESU
Bruno Stoček, člen mladoboleslavského IVAR CS AUTHOR Teamu má za sebou start v reprezentačním dresu. Jeho čtvrteční start na Mistrovství světa v silniční cyklistice byl splněním jednoho z jeho snů. V silničním závodě Bruno dojel na 50. místě. Mohlo to být mnohem lepší, ale Bruno se v první třetině závodu připletl do hromadného pádu, kde získal velkou ztrátu na vedoucí skupinu. Jel v dalším balíku, ale dopředu se už cyklisté nedokázali propracovat. V Anglii přitom panovaly neskutečně špatné podmínky, pršelo a na trati byla spousta vody.

„Padesátá příčka není za těchto podmínek vůbec špatná. Bruno měl trochu smůly, ale jinak odjížděl z Anglie spokojený. Splnil si tak úkol, který si před sezonou dal,“ podotkl hlavní trenér boleslavských mladých cyklistů Václav Ježek.

CYKLOKROSOVÝ START S JEDNOU ZLATOU
V sobotu se v Mladé Boleslavi konal úvodní závod cyklokrosového Českého poháru TOI TOI cup. A závodníkům IVAR CS AUTHOR Teamu se vedlo velice solidně.

Největší radost měla jistě kadetka Kateřina Hladíková, jedoucí ve společné kategorii s žákyněmi. I přesto, že Katka nastoupila po krátkém výpadku zaviněném virózou, bylo od úvodních metrů jasné, že tvrdě atakuje první místo. A že by musela mít velkou smůlu, aby nevyhrála. Soupeřkám ukázala záda a vyhrála jasným způsobem a všem naznačila, že letos bude mít ještě větší formu než v těch sezonách předchozích.

Kateřina Hladíková popsala závodní pocity následovně: „Už od rána jsem byla nervózní, protože jsem se necítila moc dobře. Ve středu jsem odjela z tréninku kvůli bolesti krku a až do pátku jsem ležela, naštěstí jsem se ale do soboty vyléčila. Na startu jsem si říkala, že musím zkusit už od začátku jet naplno a vydržet to až do konce. Byla jsem překvapená, jaký náskok jsem si po celý závod držela a že i když jsem musela nahodit spadlý řetěz, holky mě nedojely. Bylo skvělý závodit na domácí půdě a mít tam tolik fanoušků, kteří mě podporovali po celé trati,“ pochválila boleslavské fanoušky vítězka.

Věkem ještě žákyně Aneta Dlouhá zajela také famózně a skončila ve stejné kategorii desátá. Barbora Rajnochová dojela dvanáctá a Veronika Sedláčková šestnáctá. „Všechny holky v této kategorii zajely skvělý závod. Rýsuje se tady silná parta a to je moc dobře. Těším se na další závody, jak budou holky bojovat,“ chválil trenér Ježek.

Dařilo se kadetovi Václavu Ježkovi mladšímu, který skončil pátý. „Venda patří v kategorii mezi nejmladší, ale zajel velice sebevědomě a věřím, že bude bojovat vždy o stupně vítězů,“ míní manažer IVAR CS AUTHOR Teamu Josef Hladík. Spokojenost zavládla i s jedenáctou příčkou Filipa Samce. Naopak zklamán byl z výsledku Jakub Elbadri, který brzy po startu měl pád a následně mu dlouho trvalo, než překonal pocity, které mu říkaly, aby vzdal. Dojel na 29. místě.

Parádní závod má za sebou mezi juniory David Šulc, skončil, stejně jako Václav Ježek mladší, pátý. „David měl v polovině posledního okruhu defekt, musel měnit kolo a to ho stále zcela jisté umístění na stupních vítězů. Troufám si tvrdit, že kdyby nevyhrál, dojel by druhý, závod měl totiž výborně rozjetý,“ podotkl trenér Ježek. Tomáš Doležal skončil čtrnáctý, o čtyři místa za ním dojel Matěj Stránský, který zase měl problémy s rozbitou tretrou.

„Umístění kluků bylo výborné, je třeba si uvědomit, že tu jeli třeba i Belgičané a Italové,“ řekl manažer Hladík.

Mezi ženami (společná kategorie s juniorkami) obsadila Tereza Vaníčková skvělou sedmou příčku, Pokud by se vyhlašovala kategorie do 23 let, obsadila by druhé místo. Kristýna Zemanová skončila dvacátá, ale kdyby se tady vyhlašovala samostatná kategorie juniorek, obsadila by třetí příčku. Klára Vernerová dojela na 28. místě.

Příliš se nedařilo žákům, Tomáš Hájek, který před týdnem na domácí tratí odjel excelentní závod,  se po krizi brzy po startu už ze slabšího výkonu nevymanil a obsadil 25. místo. Josef Melichar dojel na 34. a Tomáš Mayer na 36. místě.

Bez úspěchu skončil i závod mužů, kde startovali dva Boleslaváci - Josef Hladík obsadil 35. a Tomáš Ježek 39. místo.

Už o tomto víkendu čeká závodníky IVAR CS AUTHOR Teamu další závod cyklokrosového TOI TOI Cupu, závodí se v Hlinsku.
V neděli 6. 10. pak závodníci odcestují na závody UCI do slovenské Rakové.

Další novinky
arrow
15.10.2019AUTHOR MARATON TOUR 202009.10.2019V Hlinsku Hladíková zlatá a Šulc bronzový01.10.2019Stoček odjel světový šampionát. Hladíková kralovala na domácím pohárovém startu.25.09.2019Generálka přinesla 11 medailí. A teď vzhůru na krosový pohár na domácí trati.18.09.2019V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová. Stoček už balí na mistrovství světa.