Generálka přinesla 11 medailí. A teď vzhůru na krosový pohár na domácí trati. - Author bicycles

Generálka přinesla 11 medailí. A teď vzhůru na krosový pohár na domácí trati.

Poslední závody před ostrým cyklokrosovým startem mají mladí cyklisté z IVAR CS AUTHOR Teamu za sebou. Na sobotní první pohárový závod, který se koná v Mladé Boleslavi, jsou dobře připraveni. Vše nasvědčuje, že dresy boleslavského týmu budou na stupních vítězů vidět často.

Minulou středu se jela poslední cyklokrosová prověrka, závodilo se v Říčanech u Prahy. Své kategorie vyhráli Josef Hladík (muži), Kristýna Zemanová (spojená kategorie juniorky, kadetky, ženy) a Kateřina Hladíková (kadetky). Junior Matěj Stránský dojel druhý a třetí Václav Ježek.

O víkendu se pak závodilo na silnici v Lovosicích a v Terezíně. Sobota zavedla závodníky na kritérium, kde „Ivaráci“ vybojovali šest medailí.

Tu nejcennější bral hned v prvním závodě mladší žák Tomáš Hájek, který vyhrál suverénně všechny prémiové spurty a nenašel přemožitele. Třináctý dojel v kategorii Eliáš Hofman. Dařilo se i staršímu žákovi Jakubu Elbadrimu, který skončil druhý, v této kategorii obsadil Václav Ježek páté místo, Filip Samec třinácté a Prokop Miňovský dokončil čtrnáctý. „Dva kluci v první pětce, to je velice slušné,“ utrousil manažer boleslavského týmu Josef Hladík.

Dvě Boleslavačky se postavily na stupně vítězů mezi juniorkami. Stříbro vybojovala Klára Vernerová, když vítězka ji porazila o pouhé dva body. Třetí místo veze do města automobilů Natálie Klímová.

Stupně vítězů si odzkoušel i třetí junior David Šulc, tady dojel navíc pátý Tomáš Ježek. A „bednu“  ještě podpořila třetím místem mladší žákyně Adéla Stránská. Kadet Matěj Stránský obsadil solidní desátou příčku.

V neděli se pak jel v Terezíně silniční závod a na něm vybojovali Boleslaváci z IVARu pět medailí. Tu nejcennější Jakub Elbadri.

Závod mladších žáků se vyvinul pro Elbadriho velice slibně. Od startovního pole se odpoutala trojice závodníků a Jakub se připravil na závěrečný spurt, kde své dva soupeře převálcoval. Václav Ježek dojel v hlavním poli celkově devátý, Prokop Miňovský desátý.

Juniorka Natálie Klímová obsadila druhé místo, když ve spurtu skupiny, která marně stíhala uniklou vítězku, jasně dominovala. Stříbrnou pozici na cílové pásce vydřela také mladší žákyně Aneta Dlouhá.

Mladší žák Tomáš Hájek vybojoval třetí místo, Petr Miňovský dojel devatenáctý. Třetí místo patří i kadetce Kateřině Hladíkové.

Těsně za stupni vítězů dojel junior David Šulc (4.) i kadet Matěj Stránský (8.). V juniorech navíc dojel Jakub Daněk čtrnáctý a Tomáš Ježek šestnáctý. Kadet Tomáš Doležal skončil dvanáctý.

„Nervozita před prvním cyklokrosovým pohárem vrcholí. Jede se na naší domácí trati v Mladé Boleslavi, kde to známe, což je výhoda. Nevýhodou by mohlo být, že někteří závodníci mohou podlehnout nervozitě před svými známými. Je to ale sport, musíme bojovat na každé trati. Z víkendu jsme přivezli jedenáct medailí, což ukazuje., že příprava byly povedená,“ uvedl hlavní trenér mládežníků v IVAR CS AUTHOIR Teamu Václav Ježek starší.

Další novinky
arrow
15.10.2019AUTHOR MARATON TOUR 202009.10.2019V Hlinsku Hladíková zlatá a Šulc bronzový01.10.2019Stoček odjel světový šampionát. Hladíková kralovala na domácím pohárovém startu.25.09.2019Generálka přinesla 11 medailí. A teď vzhůru na krosový pohár na domácí trati.18.09.2019V Bike parku kralovaly Hladíková a Zemanová. Stoček už balí na mistrovství světa.